Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Zawody międzyszkolne
ZŁOTO W ZAWODACH POWIATOWYCH W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda
środa, 10 stycznia 2018 08:26

Dnia 4.01.18 r zostały rozegrane Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych.

Reprezentanci naszej szkoły Jan Kapela (klasa 6d) oraz Bartosz Bachul (klasa 3k) drużynowo zajęli I-sze miejsce i tym samym awansowali do zawodów rejonowych.

Chłopcy rozgrywali mecz indywidualny oraz debel. Warto nadmienić, że Janek nie przegrał żadnego seta i był najlepszym zawodnikiem turnieju. 18 stycznia chłopcy będą rywalizowali w zawodach rejonowych; trzymamy za nich kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun reprezentacji: Aleksandra Wajda

Poprawiony: środa, 10 stycznia 2018 08:29

Nasze łyżwiarki najszybsze w Tychach! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski
środa, 20 grudnia 2017 15:18

Reprezentacja Trójki dziewcząt, przygotowując się do finałów wojewódzkich, wzięła udział w Mistrzostwach Tychów w biegach łyżwiarskich. Startowało dwanaście szkół, nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne.

Indywidualnie najlepszy czas z 48 dziewcząt uzyskała Magdalena Wójcik, na drugim miejscu Agata Wesołowska, trzecie miejsce zajęła Dominika Bańczyk - wszystkie z naszej szkoły. Oczywiście drużynowo zajęliśmy I miejsce, wyprzedzając drugą szkołę o prawie 13 sekund. Skład naszej drużyny uzupełniła Ola Ziobrowska, a poza konkursem wystąpiła Julia Wójcik, która będzie startowała w starszej grupie wiekowej.

Poprawiony: środa, 20 grudnia 2017 15:48

II miejsce w województwie !!! Unihokej chłopców PDF Drukuj Email
wtorek, 12 grudnia 2017 08:40

FINAŁ WOJEWÓDZKI  W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW- WRACAMY Z MEDALEM !!!

Dnia 7.12.2017r w Sosnowcu odbył się finałowy turniej w unihokeju chłopców (klasy IV-VI SP). Spotkanie było  organizowane przez Szkolny Śląski  Związek Sportowy.  Na początku spotkania odbyło się losowanie grup. Nasi zawodnicy znaleźli się w  I grupie razem  z unii hokeistami z Tworka, Sosnowca oraz Bytomia. Graliśmy pierwszy mecz rozpoczynający turniej z zawodnikami  z Sosnowca. Spotkanie  zakończyło się wynikiem 0:0.

W następnym meczu, który wygraliśmy 2:0 ( Kwiatkowski, Ryszka) rywalizowaliśmy z sportowcami z Tworka. Ostatni mecz (który decydował o tym na którym miejscu wyjdziemy z grupy)zdecydowanie wygraliśmy Bytom: Mikołów (0:3)(wszystkie bramki Ryszka). Tym samym, awansowaliśmy do półfinału turnieju z pierwszego miejsca.

W meczu półfinałowym zaciętą walkę stoczyliśmy z zawodnikami z Zawiercia. Spotkanie zakończyło się remisem (0:0). W tym momencie o rozstrzygnięciu meczu decydowały strzały karne. I tutaj także okazaliśmy się lepsi. Awans do meczu finałowego był spełnieniem marzeń. W meczu finałowym ulegliśmy zawodnikom z Tychów i zakończyliśmy turniej na drugim miejscu J. Medal dla ,,Trójki” w konkurencji jaką jest unihokej to ogromne zaskoczenie.

Chłopcy swoją walecznością  pokonali hokeistów z innych miast, którzy trenują już parę lat. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych. Trójka v-ce mistrzami Śląska w unihokeju chłopców !!!

autor tekstu: Aleksandra Wajda

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 10:59

Półfinał wojewódzki - unihokej chłopców PDF Drukuj Email
piątek, 08 grudnia 2017 08:39

30 listopada na mikołowskiej hali , odbył się półfinał wojewódzki w unihokeju szkół podstawowych.

Skład reprezentacji  SP3: Klaudiusz Ryszka, Dominik Kozioł, Dominik Kwiatkowski, Kacper Jacek, Mateusz Wrona, Szymon Jarek, Cyprian Biłka, Bartek Kasprzyszyn, Oliwier Bojdoł, Igor Grzegorczyk

Przyjechało do nas 5 drużyn, wobec  tego początku zawodów odbyło się losowanie grup. Nasi chłopcy znaleźli się w grupie razem z Siemianowicami Śląskimi oraz Chorzowem. Aby ,,przejść” do półfinału rozgrywek trzeba było znaleźć się przynajmniej na 2-giej pozycji. Dzielni hokeiści ,, Trójki’ wygrali oba spotkania (SP3 Mikołów-SP5  Chorzów 5:0, SP3 Mikołów- SP6 Siemianowice 3:0)i tym samym awansowali do półfinału spotkania. W meczu półfinałowym ,,nasi” sportowcy byli tak zdeterminowani, że pokonali  SP 53 w Katowicach 2:0 i  awansowali do finału turnieju. Najlepszym strzelcem w naszej drużynie był Klaudiusz Ryszka.

W ostatnim spotkaniu, ulegliśmy tyskim hokeistom 3:0 i zakończyliśmy sportowe zmagania  na 2-gim miejscu. Dzięki temu, że znaleźliśmy się w pierwszej ,,dwójce”  dostaliśmy się do finału wojewódzkiego który odbędzie się 7 grudnia w Sosnowcu. Trzymamy kciuki za reprezentantów szkoły i życzymy dalszych sukcesów .

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 08:46

Ćwierćfinały w unihokeju za nami !!! PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2017 13:19

22.11.2017 reprezentacje klas IV -VI uczestniczyły w zawodach unihokeja. Tym razem graliśmy u sąsiadów - w Tychach. Wiedzieliśmy, że w Tychach są klasy sportowe hokeja dlatego też, czekała nas ciężka przeprawa.

Od razu na pierwszy rzut poszli nasi chłopcy. Rozpoczęliśmy turniej z najgorszym przeciwnikiem - reprezentacją Tychów. Nasi reprezentanci pod przewodnictwem kapitana drużyny - Klaudiusza Ryszki byli bardzo zmotywowani. Wiedzieli, po co przyjechali na zawody. Od pierwszych minut byli w natarciu. Choć tyszanie zdecydowanie lepsi technicznie to dla nas po w 5 minucie gry było 2:0. Uczniowie "Trójki" odznaczali się uporem, szybkością i celnością. Po 8 minutach pierwszej połowy schodziliśmy z wynikiem 2:1 dla Mikołowa. Druga połowa zdecydowanie należała do drużyny tyskiej. W większości byli w natarciu jednak to my umieściliśmy piłeczkę w bramce przeciwnika. Zabrzmiała syrena końcowa, tablica wyników pokazywała 3:1 dla naszej reprezentacji. Chłopcy zagrali kapitalny mecz, na boisku byli drużyną i dlatego wygraliśmy z najtrudniejszym rywalem !!!

Przyszła kolej na dziewczęta. I tu wynik końcowy zapowiadał się bardzo optymistycznie. Po kilku minutach prowadziliśmy 2:0. Niestety tyszanki mocno goniły, były bardzo zdeterminowane i do końca pierwszej połowy udało im się zremisować. Druga część meczu zdecydowanie dla Tychów. Tym razem rywalki celnie trafiły do naszej bramki dwukrotnie. Wynik meczu 4:2 dla Tychów.

skład: bramkarz - Ania Hanke, pierwsza piątka: Natalia Zając, Marlena Przybyło, Julia Kozicka, Magdalena Słomska, Monika Krzyżowska, druga piątka: Amelia Grzesło, Oliwia Szulc, Zuzanna Tylska, Paulina Wolnik, Łucja Myszor.

Po dość długiej przerwie, gdzie mogliśmy obserwować naszych rywali z Lędzin, przyszła kolej na nas. Choć wiedzieliśmy, że Lędziny powinny być zdecydowanie prostszym przeciwnikiem, podeszliśmy do spotkania w pełni skoncentrowani. Nasza obrona "zamurowała" bramkę pozwalając rywalom na dwa strzały w jej kierunku. Ostatecznie wygrywamy 4: 0 i awansujemy do następnego etapu rozgrywek !!!

skład: Klaudiusz Ryszka, Bartosz Kasprzyszyn, Dominik Kozioł, Kacper Jacek, Cyprian Biłka, Mateusz Wrona, Dominik Kwiatkowski, Oliwier Bojdoł, Szymon Jarek

Dziewczyny grając z Lędzinami do połowy remisowały 0:0. W drugiej połowie doprowadziły do zdecydowanie większej ilości sytuacji bramkowych i ostatecznie wygrały swoje spotkanie 2:0. Choć na drugim miejscy w turnieju także wywalczyły awans do kolejnych rozgrywek !!!

Opiekunowie reprezentacji: Aleksandra Wajda, Cezary Karbowski