Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Wpisany przez Piotr Wajda
piątek, 08 grudnia 2017 08:39

30 listopada na mikołowskiej hali , odbył się półfinał wojewódzki w unihokeju szkół podstawowych.

Skład reprezentacji  SP3: Klaudiusz Ryszka, Dominik Kozioł, Dominik Kwiatkowski, Kacper Jacek, Mateusz Wrona, Szymon Jarek, Cyprian Biłka, Bartek Kasprzyszyn, Oliwier Bojdoł, Igor Grzegorczyk

Przyjechało do nas 5 drużyn, wobec  tego początku zawodów odbyło się losowanie grup. Nasi chłopcy znaleźli się w grupie razem z Siemianowicami Śląskimi oraz Chorzowem. Aby ,,przejść” do półfinału rozgrywek trzeba było znaleźć się przynajmniej na 2-giej pozycji. Dzielni hokeiści ,, Trójki’ wygrali oba spotkania (SP3 Mikołów-SP5  Chorzów 5:0, SP3 Mikołów- SP6 Siemianowice 3:0)i tym samym awansowali do półfinału spotkania. W meczu półfinałowym ,,nasi” sportowcy byli tak zdeterminowani, że pokonali  SP 53 w Katowicach 2:0 i  awansowali do finału turnieju. Najlepszym strzelcem w naszej drużynie był Klaudiusz Ryszka.

W ostatnim spotkaniu, ulegliśmy tyskim hokeistom 3:0 i zakończyliśmy sportowe zmagania  na 2-gim miejscu. Dzięki temu, że znaleźliśmy się w pierwszej ,,dwójce”  dostaliśmy się do finału wojewódzkiego który odbędzie się 7 grudnia w Sosnowcu. Trzymamy kciuki za reprezentantów szkoły i życzymy dalszych sukcesów .

autor tekstu: Aleksandra Wajda

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 08:46

Ćwierćfinały w unihokeju za nami !!! PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2017 13:19

22.11.2017 reprezentacje klas IV -VI uczestniczyły w zawodach unihokeja. Tym razem graliśmy u sąsiadów - w Tychach. Wiedzieliśmy, że w Tychach są klasy sportowe hokeja dlatego też, czekała nas ciężka przeprawa.

Od razu na pierwszy rzut poszli nasi chłopcy. Rozpoczęliśmy turniej z najgorszym przeciwnikiem - reprezentacją Tychów. Nasi reprezentanci pod przewodnictwem kapitana drużyny - Klaudiusza Ryszki byli bardzo zmotywowani. Wiedzieli, po co przyjechali na zawody. Od pierwszych minut byli w natarciu. Choć tyszanie zdecydowanie lepsi technicznie to dla nas po w 5 minucie gry było 2:0. Uczniowie "Trójki" odznaczali się uporem, szybkością i celnością. Po 8 minutach pierwszej połowy schodziliśmy z wynikiem 2:1 dla Mikołowa. Druga połowa zdecydowanie należała do drużyny tyskiej. W większości byli w natarciu jednak to my umieściliśmy piłeczkę w bramce przeciwnika. Zabrzmiała syrena końcowa, tablica wyników pokazywała 3:1 dla naszej reprezentacji. Chłopcy zagrali kapitalny mecz, na boisku byli drużyną i dlatego wygraliśmy z najtrudniejszym rywalem !!!

Przyszła kolej na dziewczęta. I tu wynik końcowy zapowiadał się bardzo optymistycznie. Po kilku minutach prowadziliśmy 2:0. Niestety tyszanki mocno goniły, były bardzo zdeterminowane i do końca pierwszej połowy udało im się zremisować. Druga część meczu zdecydowanie dla Tychów. Tym razem rywalki celnie trafiły do naszej bramki dwukrotnie. Wynik meczu 4:2 dla Tychów.

skład: bramkarz - Ania Hanke, pierwsza piątka: Natalia Zając, Marlena Przybyło, Julia Kozicka, Magdalena Słomska, Monika Krzyżowska, druga piątka: Amelia Grzesło, Oliwia Szulc, Zuzanna Tylska, Paulina Wolnik, Łucja Myszor.

Po dość długiej przerwie, gdzie mogliśmy obserwować naszych rywali z Lędzin, przyszła kolej na nas. Choć wiedzieliśmy, że Lędziny powinny być zdecydowanie prostszym przeciwnikiem, podeszliśmy do spotkania w pełni skoncentrowani. Nasza obrona "zamurowała" bramkę pozwalając rywalom na dwa strzały w jej kierunku. Ostatecznie wygrywamy 4: 0 i awansujemy do następnego etapu rozgrywek !!!

skład: Klaudiusz Ryszka, Bartosz Kasprzyszyn, Dominik Kozioł, Kacper Jacek, Cyprian Biłka, Mateusz Wrona, Dominik Kwiatkowski, Oliwier Bojdoł, Szymon Jarek

Dziewczyny grając z Lędzinami do połowy remisowały 0:0. W drugiej połowie doprowadziły do zdecydowanie większej ilości sytuacji bramkowych i ostatecznie wygrały swoje spotkanie 2:0. Choć na drugim miejscy w turnieju także wywalczyły awans do kolejnych rozgrywek !!!

środa, 08 listopada 2017 14:33

Nasza ekipa w Szachach Drużynowych wypadła wspaniale w zawodach międzyszkolnych. 6 listopada pokonała dziewięć innych szkół z powiatu mikołowskiego i wspólnie z SP 5 zakwalifikowala się do półfinału wojewódzkiego. Zawody te odbyły się w MDK Mikołów 8 listopada. Nasza drużyna w składzie:

Karol Wieczorek, Aleksander Bielas, Bartosz Kasprzyszyn i Karolina Kulpa wygrała 4 mecze, jeden zremisowała, nie przegrywając żadnego i pewnie awansowała do finałów wojewódzkich, które odbędą się pod koniec listopada w Częstochowie. Trzymamy kciuki!!!

Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email
niedziela, 22 października 2017 09:20

Nasze dziewczęta we wspaniałym stylu awansowały do finału wojewódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych. Pierwszym etapem było wygranie zawodów powiatowych - nasza sztafeta w składzie: Madzia Słomska, Karolina Daszyńska, Łucja Myszor, Roksana Semeniuk, Alicja Dec i Monika Krzyżowska nie dała najmniejszych szans rywalkom.

Sztafetę uzupełniały: Gabrysia Kaczmarek, Daniela Jurka i Kasia Ziołowicz.

20 października odbyły się półfinały wojewódzkie z udziałem najlepszych sztafet z powiatu mikołowskiego, Tychów i powiatu bieruńsko - lędzińskiego.

Historia się powtórzyła - nasza sztafeta prowadziła bieg od startu do mety, wygrywając zawody z 30 sekundową przewagą.

Tym razem dziewczęta pobiegły w składzie: Madzia Słomska, Karolina Daszyńska, Łucja Myszor, Daniela Jurka, Alicja Dec i Monika Krzyżowska.

Trzymamy kciuki za bieg finałowy, który odbędzie się 30 października w Rudzie Śląskiej.

I w rejonie i IV w półfinale wojewódzkim w turnieju gier i zabaw ruchowych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 maja 2017 16:44

10 maja 2017 r. na naszej hali odbyły się zawody gier i zabaw ruchowych na szczeblu rejonowym. Organizatorami imprezy były Aleksandra Wajda i Katarzyna Syryjczyk - Słomska.

Zawody od lat budzą duże emocje wśród dzieci oraz ich nauczycieli. Jest to jedyna impreza wśród współzawodnictwa międzyszkolnego skierowana do uczniów klas I - III. Dzieci rywalizowały m.in.: sadząc ziemniaki, skacząc na skakance, rzucając do ruchomego celu, ścigając się w wyścigu kangurów, sztafecie wahadłowej, sztafecie z piłką lekarską czy tocząc piłkę w tunelu.

Rywalizacja przebiegała bardzo interesująco. Nasi reprezentanci troszkę słabo zaczęli tylko po to żeby kończyć zawody na pełnym gazie ! Podopieczni Aleksandry Wajdy pracowali bardzo dobrze, byli zdyscyplinowani, bardzo sprawni i szybcy.

Gościliśmy na naszej hali reprezentantów szkół: Zespół Szkół Prywatnych "Dual", SP 5, SP 4, SP 6, SP12 z Mikołowa. Cieszy fakt, że na zawodach była reprezentacja z Mikołowa - Bujaków. Nasze dzieci miały dzięki temu szansę zrewanżowania się po tym, jak w "Igrzyskach Przyszłych Olimpijczyków" zajęliśmy II miejsce zaraz po Bujakowie.

Podczas zawodów dzieciaki odpoczywały na trybunach w celu szybkiej regeneracji. Ale jak widać, humory im dopisywały.

VI miejsce: Zespół Szkół Prywatnych "Dual" z Mikołowa

Po awansie do dalszej części rywalizacji między szkołami nasi mali sportowcy mieli jeden dzień przerwy. Już w piątek 12 maja udali się do Siemianowic Śląskich na półfinały wojewódzkie. Tam niestety brakło nam troszkę szczęścia. Wszyscy byli bardzo blisko siebie i o sukcesie decydowały ułamki sekund. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce.
Wielkie gratulacje dla naszych sportowców !!!

skład: Magdalena Wójcik, Michalina Sikora, Kaja Borowska, Julia Kowalczyk, Izabela Wypych, Robert Kowalski, Jacek Krzyżowski, Piotr Kukuczka, Wojciech Kawecki, Laura Baranowicz, Amelia Poloczek, Julia Jamróz, Lena Różycka, Denis Śleziona, Maksym Bojdoł, Dominik Kołodziej, Tomasz Strzelczyk, Radosław Wypych.

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 17:11

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »