Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email
środa, 16 października 2019 14:44

Wspaniałe występy sztafety naszych dziewcząt - rocznik 2007 i młodsze. Październikowe zawody międzyszkolne zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Na terenie basenu Żabka w Łaziskach nasza sztafeta w składzie: Gabrysia Kaczmarek, Kaja Borowska, Laura Pokrzyk, Michalina Sikora, Lena Rózycka i Daniela Jurka wywalczyła I miejsce w zawodach powiatowych, wygrywając z przewagą kilkuset metrów bieg 6 x 800 m. 9 października w tym samym miejscu dziewczęta powtórzyły sukces, zajmując I miejsce w zawodach rejonowych z udziałem najlepszych szkół z powiatu mikołowskiego, bieruńsko - ledzińskiego i miasta Tychy. Ukoronowaniem sezonu biegowego był występ w Finale Igrzysk Dzieci województwa śląskiego. Zawody te odbyły się 16 października w Rudzie Śląskiej. Wystartowało 16 sztafet - mistrzów rejonów. W tym doborowym towarzystwie nasze dziewczęta zajęły III miejsce - najwyższe w historii występów dziewcząt reprezentujących SP 3 Mikołów. Gratulacje dla brązowych medalistek!!!

Zdjęcie z zawodów rejonowych. Nasze "złotka" - stoją od lewej: Michasia, Laura, Gabrysia, Lena, poniżej Kaja i Daniela. Sztafetę zestawił p. Cezary Karbowski

Dziewczęta z roczników 2006 - 2007 również wspaniale reprezentowały naszą szkołę. Sztafeta w składzie: Ania Hanke, Natalia Hat, Roksana Semeniuk, Łucja Myszor, Karolina Daszyńska i Madzia Słomska zdecydowanie wygrała zawody powiatowe i rejonowe. W finale wojewódzkim zajęły miejsce IX, co jest bardzo dobrym wynikiem - na tym etapie rywalizujemy już ze szkołami mistrzostwa sportowego albo mającymi klasy sportowe. Sztafetę zestawiła p. Katarzyna Syryjczyk - Słomska. Gratulujemy i życzymy poprawienia wyniku na drużynowych biegach przełajowych na wiosnę 2020 r.

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 16:30