Mistrzostwa Śląska w średniodystansowym biegu na orientację. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
sobota, 05 października 2019 14:35

05. października 2019 pięcioosobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w zawodach rangi Mistrzostw Śląska w Biegu na Orientację na dystansie średnim. Deszczowa pogoda i zimno nikogo nie odstraszyły.
Cała reprezentacja spisała się bardzo dobrze, wszyscy prawidłowo i w dobrym czasie odnaleźli punkty rozmieszczone w rybnickim lesie. Zawody odbyły się w Grzybówce, na nowej mapie. Mikołowianie, biorąc pod uwagę, że treningi się póki co w szkole nie odbywają, musieli szybko przypomnieć sobie jak czytać mapę, jak zorientować ją zgodnie z kierunkiem geograficznym, co oznaczają poszczególne piktogramy, a przede wszystkim wybrać wariant najszybszy, najbezpieczniejszy przy panujących warunkach. No i przede wszystkim dobiec do mety, wg trasy wyznaczonej przez organizatora, szybciej niż rywale.
Najlepiej wypadł Igor Grzegorczyk z klasy 8d w kategorii M14 plasując się na 4 miejscu. Wśród dziewcząt Zosia Górny z klasy 7a kończąc na miejscu 6 w kategorii K14. Gratulacje również dla pozostałych: Julia Ziobrowska w kategorii K12, Julia Pieszczek w kategorii K14, Mikołaj Szczot w kategorii M12.
Bogatsi o nowe doświadczenia szykujemy się do kolejnych zawodów, które jeszcze tej jesieni odbędą się w Gliwicach.
Za pomoc w transporcie dziękujemy rodzicom uczniów.


Poprawiony: sobota, 05 października 2019 14:40