Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
uks trójka mikołów
Wojewódzkie drużynowe biegi przełajowe za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
czwartek, 11 maja 2017 19:26

8 maja nasza szkoła wzięła udział w drużynowych biegach przełajowych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta po półfinałach wojewódzkich dostali się do dalszego etapu.

Zawody odbyły się w miejscu bardzo znanym biegaczom przełajowym. Tym razem biegaliśmy w Mysłowicach. Pogoda jak to ma ostatnio w zwyczaju płatała nam figle.

Na całe szczęście udało się naszym reprezentantom wystartować w całkiem niezłych warunkach. Dopiero po zawodach zaczął padać śnieg :-)

Dziewczyny miały utrudnione zadanie. Start odbywał się w ok. 7-metrowym przesmyku. Po ok. 30 metrach wszystkie zawodniczki musiały stworzyć lej i wbiec na trasę gdzie maksymalnie zmieściły się dwie zawodniczki. Bardzo dużą rolę odgrywał start zawodników. Później na trasie bardzo ciężko było nadrobić straty. Każdy zawodnik miał do przebiegnięcia 800m.

 

Nasze dziewczyny zajęły ostatecznie V miejsce w finale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych !!!

 

Chłopcy startowali 15 minut po dziewczynach. U nich było troszkę prościej na starcie. Zanim wbiegli w lej mieli do pokonania ok. 230m. Spowodowane było to tym, że u nich dystans wyniósł 1000m. Chłopcy pobiegli równo, na ostatnich metrach przyspieszyli.

Wśród naszych zawodników mieliśmy uczniów klas IV, V i VI.

skład: Oliwier Borowski, Igor Grzegorczyk, Maciej Kalisz, Dominik Kwiatkowski, Marcel Marcinek, Antoni Surowy.

 

Chłopcy zajęli VII miejsce na finale drużynowych biegów przełajowych.Choć było zimno, to i tak wszyscy wynieśli moc doświadczeń i dobrej, sportowej zabawy.

Gratulujemy naszym reprezentantom. Dziękujemy za ich trud i poświęcenie. Oby jak najwięcej takich sukcesów !!!

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 17:27
 
O mały włos byłby awans!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
środa, 10 maja 2017 08:57

8 maja odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja była dobrze przygotowana, liczyliśmy na awans.

Na zawody stawiły się cztery drużyny:


-SP 3 i SP 5 z Mikołowa

-SP1 Łaziska Górne

-SP2 Orzesze.

 

Nasze zmagania rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Mecz z Orzeszem zakończyliśmy z wynikiem 4:0. Jak to zwykle bywa, najtrudniej miało nam się grać z naszymi kolegami z miasta. Rozgrywki z SP5 zakończyły się podziałem punktów 1:1. Ostatni mecz przed nami. Zapowiadał się bardzo ciekawy finał. Łaziska z kompletem punktów, my z 4pkt. Oczywiście w grę wchodziła tylko wygrana. 
Mecz zaczęliśmy dość pechowo. Po wykonaniu strzału na bramkę z linii autowej nasz bramkarz się zawahał. Wyszedł do piłki po czym zdecydował jej nie bronić (przypomnę że był to rzut wolny pośredni). Pech chciał że piłka lekko musnęła naszego bramkarza i gol został uznany. Chwilę po tym wspaniały strzałem z dystansu popisał się nasz pomocnik - Antoni Surowy. 1:1i gra rozpoczęła się na nowo. Kolejny raz Łaziszczanie mieli szczęście. Po kapitalnym strzale piłka odbiła się od poprzeczki, wpadła do bramki i poprzez rotację opuściła ją. Sędzia był bardzo blisko i podyktował bramkę dla naszego przeciwnika. Szybko nasz błąd został naprawiony. 2:2 na 4 minuty przed końcem. Przeciwnik zaczął się bardzo mocno bronić. Nasi reprezentanci mocno nacierali jednak brakło im czasu i siły. Mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: SP 1 Łaziska Górne

II miejsce: SP 3 Mikołów

III miejsce: SP 5 Mikołów

IV miejsce: SP 2 Orzesze

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się najmłodszy: Szymon Jarek. Kapitanem zespołu był Maciej Nowak.

Skład: Ksawery Biegun, Oliwier Borowski, Szymon Jarek, Dominik Kwiatkowski, Maciej Nowak, Klaudiusz Ryszka, Daniel Stolarski, Antoni Surowy.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP2 - SP3  0:4

SP1 - SP5 1:0

SP2 - SP1 1:6

SP3 - SP5 1:1

SP2 - SP5 2:5

SP 3 - SP1 2:2

Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 06:02
 
Półfinały wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych za nami !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
piątek, 05 maja 2017 04:55

4 maja 2017 r. w Mikołowie odbyły się półfinały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Oczywiście naszej szkoły - jako organizatorów - nie mogło zabraknąć na zawodach.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała chociaż specjalnie dla nas poczekała z opadami deszczu. Rywalizację rozpoczęły nasze dziewczyny.Od samego początku dyktowały tempo, równo do końca biegły "swoje". Pokonały dystans ok. 750m. w czasie:

I miejsce: H. Dec 2:54:61

II miejsce: K.Kluj 2:56:70

III miejsce: M. Słomska 2:58:76

IV miejsce: A.Dec 3:00:38

V miejsce: K.Gatys 3:01:61

VI miejsce: B.Matuszczyk 3:02:27

pozostałe miejsca zajęły zawodniczki SP 2 Orzesze w kolejności: P.Glagla, W.Baron, W.Starosta, D.Kołodziej, W.Pogonowska, O.Lisiewska.

 

U chłopców rywalizacja wyglądała podobnie. Nasi reprezentanci rywalizowali na dystansie 950 m. Jednak tutaj wyglądało to inaczej. Od samego początku bardzo mocne tempo narzucili orzeszanie. To oni po 200 m. prowadzili. Jednak zbyt szybkie tempo lubi się zemścić. Chwilę po tym uczniowie SP3 zaczęli przedzierać się do przodu. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce: O.Borowski 3:24:82

II miejsce: D.Kwiatkowski 3:35:78

 

III miejsce: J.Biela 3:41:46 (SP 2 Orzesze)

IV miejsce: A.Surowy 3:42:08

 

V miejsce: M. Marcinek 3:47:19

VI miejsce: I.Grzegorczyk 3:48:71

VII miejsce: M.Kalisz 3:49:44

pozostałe miejsca w kolejności: M.Riegel - Hofman, J.Profaska, D.Pietrzyk, D.Załęcki, K.Papała

Obie reprezentacje będą brały udział w finałach wojewódzkich w najbliższy wtorek w Mysłowicach. 
Życzymy powodzenia oraz dobrej zabawy !!!

Opiekunowie reprezentacji: Katarzyna Syryjczyk - Słomska, Piotr Wajda

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 12:48
 
Jesteśmy mistrzami rejonu w piłce ręcznej !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
środa, 12 kwietnia 2017 10:16

W dniu 12.04.2017 byliśmy gospodarzami półfinału wojewódzkiego (dawniej turniej rejonowy) w piłce ręcznej. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny:

SP 3 Mikołów w składzie: Oliwier Borowski, Maciej Geratowski, Maciej Mikołajczyk, Robert Suwała, Daniel Stolarski, Antoni Surowy, Kacper Michałowski, Mateusz Woźniak, Oskar Schubert, Klaudiusz Ryszka, Kacper Czempas, Dominik Kwiatkowski.

SP 3 z Bierunia oraz SP 19 z Tychów.

Zagraliśmy systemem "każdy z każdym". Pierwszy mecz rozegraliśmy z Tychami. Już od samego początku sytuacja nie wyglądała najlepiej. Tyszanie trafili dwie bramki z szybkich kontr oraz jedną z rzutu karnego. Do przerwy mikołowianie starali się odrobić straty. Na początku II połowy wynik dalej nie wyglądał na obiecujący. Przegrywaliśmy 2:4. Dopiero na 5 minut przed końcem doprowadziliśmy do remisu. Przy stanie 4:4 rozpoczęła się ostra rywalizacja. Ostatecznie worek z bramkami się rozsypał i wygraliśmy to spotkanie 7:4.

Drugi pojedynek był pomiędzy Bieruniem a Tychami. Spotkanie skończyło się wynikiem 4:2 dla Tyszan. Dla Mikołowa był to świetny wynik. Teraz tylko zostało wygrać z Bieruniem.

Niestety z prostego spotkania wyszedł horror. Nasi walczyli ile sił, mieli troszkę mniej szczęścia. Wykonaliśmy bardzo dużo strzałów do bramki jednak wszystko w bramkarza. Spotkanie zakończyło się 5:3 dla Bierunia. 
W momencie kiedy każdy zespół wygrał jedno spotkanie wszyscy mieli tyle samo punktów. O wygranej decydowała różnica bramek. I tak ze stosunkiem bramek +1 wygrał Mikołów, 0 Bieruń i III miejsce dla Tychów (-1). Emocje były niesamowite. 
Brawo dla naszej reprezentacji, życzymy powodzenia w następnym etapie - finale wojewódzkim w piłce ręcznej :-)

 
Gramy w turnieju powiatowym !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
wtorek, 14 marca 2017 12:27

14.03.2017
W dniu dzisiejszym reprezentacja chłopców rozegrała turniej barażowy w piłce ręcznej. Po bardzo zaciętym meczu wygraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Łaziskach Górnych 7:6.


Chłopcy grali dwie połowy po 15 min. Praktycznie do samego końca wynik był otwarty. Prowadzenie w pojedynku obejmowali raz przeciwnicy, raz my. Dopiero w końcówce II połowy, na 5 min. przed syreną, zyskaliśmy 2 pkt. przewagi. Do samego końca utrzymaliśmy prowadzenie. 
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w czwartek na zawodach powiatowych.

 
II miejsce w zawodach miejskich w piłce ręcznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
piątek, 10 marca 2017 11:29

10 marca odbyły się zawody miejskie w piłce ręcznej. Zawodnicy rozegrali turniej systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 10 min. Gościliśmy na naszej mikołowskiej hali następujące zespoły:

- Szkoła Podstawowa nr 6 (Mikołów - Borowa Wieś)

Szkoła Podstawowa nr 5 (Mikołów - Centrum)

Szkoła Podstawowa nr 12 (Mikołów - Bujaków)

Szkoła Podstawowa nr 4 (Mikołów - Kamionka).


Turniej przebiegał bardzo szybko. Niestety nie obfitował w dużą ilość bramek ale i tak emocji było bardzo dużo. Praktycznie do samego końca nie wiadomo było kto zajmie drugie i trzecie miejsce na podium. Choć nasza drużyna przegrała z "Piątką" drugiego miejsca już nie oddaliśmy. 
Dzięki drugiej lokacie turnieju zawodnicy z "Trójki" mają szansę zagrania w zawodach powiatowych. Przed nami w najbliższy wtorek turniej barażowy - o awans do rozgrywek powiatowych.

Końcowa klasyfikacja:

1. Szkoła Podstawowa nr 5

2. Szkoła Podstawowa nr 3

3. Szkoła Podstawowa nr 12

4. Szkoła Podstawowa nr 6

5. Szkoła Podstawowa nr 4

Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:

SP 6 - SP 3  1:2

SP 6 - SP 5  1:3

SP 6 - SP 12 2:2

SP 6 - SP 4 5:0

SP 3 - SP 5 1:2

SP 3 - SP 12 1:0

SP 3 - SP 4 5:1

SP 5 - SP 12 1:1

SP 5 - SP 4 2:0

SP 12 - SP 5 3:1

Poprawiony: piątek, 10 marca 2017 11:53
 
Narciarstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Syryjczyk Słomska   
poniedziałek, 27 lutego 2017 11:11


Nasz szkoła 1 w powiecie w narciarstwie alpejskim !


22 marca 10 uczniów reprezentowało naszą szkołę na zawodach powiatowych w narciarstwie alpejskim, które rozegrane zostały na stoku Świniorka w Brennej.
Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła 1 miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych z powiatu mikołowskiego.
Do punktacji drużynowej liczyły się czasy 3 najlepszych zawodników z każdej szkoły.


Skład drużyny:
DZIEWCZĘTA:
Łucja Myszor, Magdalena Słomska, Laura Stanaszek


CHŁOPCY:
Maksymilian Murzyn, Szymon Jarek, Kacper Bachul


Wyniki indywidualne w klasyfikacji generalnej ( na 43 zawodniczki ):


3 m MYSZOR Łucja SP 3 Mikołów DZIEWCZĘTA czas 33,31
4 m SŁOMSKA Magdalena SP 3 Mikołów DZIEWCZĘTA czas 34,44
6 m STANASZEK Laura SP 3 Mikołów DZIEWCZĘTA czas 35,39
8 m KWIATEK Maja SP 3 Mikołów DZIEWCZĘTA czas 35,88


chłopcy ( na 50 zawodników ):


1 m MURZYN Maksymilian SP 3 Mikołów czas 30,87
8 m JAREK Szymon SP 3 Mikołów czas 31,92
13 m BACHUL Kacper SP 3 Mikołów czas 33,33
15 m KALISZ Maciej SP 3 Mikołów czas 33,71
17 m TRZENSIOK Mateusz SP 3 Mikołów czas 34,17
GRZEGORCZYK Igor SP 3 Mikołów

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 40