Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
uks trójka mikołów
Czwórbój lekkoatletyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski   
wtorek, 19 maja 2015 13:44

Maj to tradycyjny miesiąc zmagań najlepszych lekkoatletów, najpierw w mieście, potem w powiecie, rejonie, kończąc na finałach wojewódzkich. Tegoroczne zawody czwórbojowe wypadają bardzo korzysrnie dla naszej Trójki. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wygrali najpierw zawody powiatowe, a potem rejonowe. Przed nami finały wojewódzkie 26 maja w Sosnowcu.

Zawody w czwórboju należą do najciekawszych i najtrudniejszych. Szkołę reprezentuje sześciu zawodników. Każdy z nich startuje w czterech konkurencjach lekkoatletycznych, z których każda stawia inne wymagania. Bieg na 60 m wymaga dobrej szybkości, skok w dal również skoczności i techniki, rzut piłeczką palantową siły dynamicznej, a zawody kończy wytrzymałościowy bieg na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. Każdy wynik przeliczany jest na punkty wielobojowe i suma punktów uzyskana przez pięciu najlepszych zawodników daje końcowy rezultat.

Mamy w tym roku najlepszą w historii drużynę dziewcząt. W każdym starcie poprawiają wielobojowy rekord szkoły, a wynik osiągnięty na zawodach rejonowych - 1275 pkt, uplasowałby nas w ubiegłym roku szkolnym w okolicach podium mistrzostw Śląska. Życzymy tego dziewczętom na tegorocznych finałach.

Oto nasze wspaniałe dziewczyny na zwycięskich zawodach powiatowych w Mikołowie. Stoją od lewej:

Laura Czech (220 pkt), Klaudia Wróbel (299 pkt) wyrównała rekord szkoły w skoku w dal - 470 cm, Zuzia Surowy (237 pkt), Martyna Wolnik (230 pkt), Gosia Polakowska (306 pkt - rekord szkoły!), Jessica Świtała (175 pkt). Drużynę uzupełniła na zawodach rejonowych Julia Habryka (204 pkt). Trzymamy kciuki za pobicie swoich rekordów na finałach wojewódzkich.

Tego samego życzymy chłopcom, którzy z mniejszą przewagą, ale również wygrali zawody powiatowe i rejonowe. Uzyskali 961 pkt, liczymy na przekroczenie progu 1000 pkt. Skład naszej drużyny

Krzysztof Peteja (165 pkt). Łukasz Kampa (151 pkt), Jakub Kolarczyk (181 pkt), Krzysztof Gach (179 pkt), Mateusz Sojka (232  pkt) i rekord szkoły w rzucie piłeczką palantową - 60,5 m i Adrian Kliza (217 pkt).

Poprawiony: wtorek, 19 maja 2015 14:52
 
Cała Polska Biega z Mapą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
poniedziałek, 18 maja 2015 06:25

 

Cała Polska biega z mapą, więc UKS Trójka również. Byliśmy najliczniejszą grupą na sobotnim biegu w Dąbrowie Górniczej.

Organizowany w ramach akcji bieg nie należał do prostych. Wymagał dobrej znajomości mapy. Zdarzało się, że w jednym ciągu krzaków

schowane były dwa lampiony i trzeba było z mapy odczytać, który jest właściwy. Zawodnicy nie mieli do dyspozycji piktogramów,

nie były również podane numery lampionów.

Każdy z biegaczy startował dwukrotnie. Pierwszy bieg na łatwiejszej trasie w parach, drugi już indywidualnie, trasa dłuższa,

bardziej wymagająca.

Nasi najmłodsi reprezentanci - uczniowie klas drugich: Maja Pijar, Maja Kwiatek i Mateusz Kucia samodzielnie szukali punktów,

dyskretnie "śledzeni" przez rodziców. Poradzili sobie wyśmienicie!

Starsi, już bez asysty, uczniowie klas czwartych: Kacper Bachul, Jakub Pijar i Antek Surowy również dobrze sobie poradzili.

Za to bardzo miłą niespodziankę sprawili debiutanci z klasy 5d: Marcel Bieńko, Michał Pustelnik, Jakub Werner, Michał Golda

i Wojtek Kruszyna - po pierwszym biegu treningowym chłopcy już wiedzieli jak to działa i jak prawdziwi orientaliści ścigali się na trasie.

Jedyną dziewczynką ze starszych klas była doświadczona już w biegach Nina Kwiatek, która służyła chłopcom pomocą.

Tym razem również nie zabrakło młodszego rodzeństwa w/w biegaczy: Sonia i Bartek Bachul oraz Szymon Kucia biegali

z rodzicami i zdobywali cenne doświadczenia.

Wśród dorosłych na bieg ruszyli: Magdalena Kucia, Aleksandra Kwiatek, Karolina Pijar, Jacek Pijar, Tomasz Bachul, Robert Drozdowski

i Marta Syryjczyk.

Szczegółowe wyniki biegu i zdjęcia z imprezy na stronie organizatora: www.biegajzmapa.pl/index.php/miasta/dabrowa-gornicza

Poprawiony: czwartek, 28 maja 2015 13:53
 
BNO Euromajówka w Jastrzębiu i Krostoszowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
niedziela, 10 maja 2015 15:02

1 Maja świętowaliśmy na trasach biegów z mapą i kompasem.

Do południa na jastrzębskim osiedlu na dystansie sprinterskim, potem po krótkim odpoczynku i zabawach przyszła pora na bieg na dystansie średnim na hałdzie w Krostoszowicach.

Na rezultat końcowy wpływ miały wyniki łączne z obu biegów. Dystans sprinterski, w zależności o kategorii wiekowej na odcinku około 2km z bardzo dużą ilością punktów kontrolnych, w niektórych kategoriach przekroczył 20. Dystans średni charakteryzuje długi bieg, około 4km, ale z małą ilością punktów, a tym samym długimi odcinkami pomiędzy lampionami. W tym przypadku każdy najmniejszy błąd może spowodować, że zawodnik zgubi drogę.

Na tegorocznej EuroMajówce pogoda nie ułatwiała zadania, było chłodno i wietrznie, deszcz wisiał w powietrzu. Ukształtowanie terenu bardzo zróżnicowane, dodatkowo organizatorzy rozstawili lampiony na przemian na szczycie lub u podnóża, po czym znowu zmuszali zawodników do wdrapywania się pod górę. Wszystkie dzieciaki musiały wykazać się dobrą kondycją, żeby wytrzymać takie zawody.

Najlepsze wyniki uzyskali:

5 miejsce - Nina Kwiatek - kategoria K12

3 miejsce - Mateusz Kucia - kategoria M10

6 miejsce - Olaf Milik - kategoria M10

5 miejsce - Inga Milik - kategoria rodzinna

11 miejsce - Szymon Kucia - kategoria rodzinna

 

 
BNO Pszczyna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
sobota, 25 kwietnia 2015 14:43

25 kwietnia w pięknej scenerii pszczyńskiego parku odbyły się biegi na orientację.

W kategorii K12 rewelacyjnie spisała się Wiktoria Masztaler zdobywając II miejsce tracąc na dystansie 2km niecałą minutę do zwyciężczyni. Dobry czas uzyskała również Nina Kwiatek zajmując 9 miejsce.

W kategorii K14 Kornelia Grzesło była 10.

Wśród chłopców w kategorii M14 Bartosz Skoczykłoda uplasował się na 4 miejscu, a Łukasz Kampa na 8 miejscu.

Nasz klub najliczniej reprezentowany był wśród najmłodszych. W kategoriach popularyzacyjnych startowali uczniowie klas II i III poruszający się po trasie biegu samodzielnie i młodsi w asyście rodziców. Nasza najmłodsza reprezentacja nabiera coraz większej wprawy w posługiwaniu się mapą. Potrafią już wykorzystać kompas do określenia kierunku. Ich coraz bogatsze doświadczenie będzie procentowało w przyszłości.

Tym razem UKS Trójkę reprezentowali: Wacławek Hania - 5m, Misiak Robert - 7m, Milik Olaf - 8m, Pijar Maja - 10m, Kucia Mateusz - 12m, Kampa Magdalena - 13m, Werner Marcel - 14m, Kwiatek Maja - 17m.

Szczegółowe wyniki na stronie:

http://orienteering.mastela.pl/pliki/szos/rtz/2015/pszczyna/20150425-ms-sprint-pszczyna-wyniki.htm

Poprawiony: środa, 13 maja 2015 05:23
 
UKS Trójka na III etapie trójek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
sobota, 18 kwietnia 2015 19:21

Trzy z naszych trójek dotarły do III etapu rozgrywek. Wyniki uzyskane w poprzednich etapach sprawiły, że wszystkie drużyny spotkały się w jednej grupie. Do dalszych rozgrywek przejdą tylko dwie.

Rewelacyjnie zagrały podopieczne pana Zbyszka Długaja UKS Trójka Mikołów I, wygrywając wszystkie mecze i mają 6 punktów.

UKS Trójka Mikołów II uległa w tie breaku koleżankom i ma na swoim koncie drugie miejsce w grupie z 5 punktami.

UKS Trójka Mikołów III przegrały wszystkie swoje mecze, ale dziewczynki walczyły bardzo dzielnie. Za tydzień będzie okazja do rewanżu.
Trzymamy kciuki za wszystkie młode zawodniczki!

 

Poprawiony: sobota, 18 kwietnia 2015 19:44
 
siatkarski weekend PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Syryjczyk   
niedziela, 12 kwietnia 2015 15:02

Najmłodsze reprezentacje UKS Trójka Mikołów reprezentowały klub na boiskach siatkarskich.

11 kwietnia Dwójki Dziewcząt w Rybniku.

12 kwietnia Trójki Dziewcząt w Mikołowie

12 kwietnia Trójki Chłopców w Częstochowie.

 

Nasza dwójka w składzie: Wiktoria Kondrot, Amelia Żymełka i rezerwowa Amelia Grzesło rozpoczynały sobotnie rozgrywki z drugim miejscem w grupie, niestety weszły na boisko ogromnie zestresowane, przegrały dwa mecze: z Rybnikiem i z Łaziskami i straciły awans do dalszych rozgrywek. Gra od początku nie wychodziła dobrze, dużo piłek dziewczynki przebijały bez rozegrania. Tracone punkty nie mobilizowały, tylko utrudniały dalszą grę. To wszystko, co wychodziło na treningach, niestety nie udało się na turnieju. W przyszłym roku Wiktoria przejdzie już do trójek, za to obie Amelki będą mogły jeszcze się odegrać.

Trójki dziewcząt spisały się dobrze. UKS Trójka Mikołów I w składzie: Wiktoria Masztaler, Anna Gdaniec i Nadia Kancelista utrzymały I miejsce w grupie i awansowały pewnie do dalszych rozgrywek. UKS Trójka Mikołów II w składzie: Agnieszka Wiśniewska, Magdalena Wiśniewska i Aleksandra Starowicz niestety nie poradziła sobie z emocjami i przegrała decydujący mecz z Żorami przez co straciła pierwsze miejsce w grupie. Na szczęście dziewczyny awansują do dalszych rozgrywek, tyle, że mogą trafić na mocniejszych przeciwników w dalszych rozgrywkach. Na swoim poziomie i bardzo ładnie zagrały dziewczęta z UKS Trójka Mikołów III: Weronika Lachowicz, Dagmara Morawska, Weronika Krause i rezerwowa Martyna Mielczarek uległy drużynie Jastrzębia, ale utrzymały drugie miejsce i przeszły do dalszego etapu rozgrywek. Dziewczynki grały bardzo mądrze, wspierały się nawzajem i widać było, że stanowią zgraną drużynę. Ten skład trochę prześladują kontuzje, ale trzeba wierzyć, że na kolejny turniej wszystkie urazy będą wyleczone. Nasza drużyna UKS Trójka Mikołów IV: Nina Kwiatek, Katarzyna Kaleta, Nikola Lis i Zuzanna Walczak mimo, że zaczynały z czwartej pozycji w grupie, nie oddały łatwo żadnego meczu. Walczyły bardzo dzielnie, podarowały wprawdzie przeciwniczkom kilka punktów za darmo psując własną zagrywkę, ale były też akcje ze skutecznym blokiem i atakiem. II etap turnieju Kinder + Sport kończą na trzecim miejscu.

 

Wyniki z Trójek Chłopców wkrótce...

Poprawiony: sobota, 18 kwietnia 2015 19:38
 
Finały wojewódzkie w łyżwiarstwie szybkim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski   
środa, 01 kwietnia 2015 15:52

Nasza Trójka ponownie w pierwszej dziesiątce szkół w województwie śląskim w łyżwiarstwie.Mamy l małe lodowisko, czynne od grudnia do końca lutego, trudno więc  jest nam konkurować z miastami, które mają dostęp do lodu od września do maja.

Dziewczęta w składzie: Kasia Kaleta, Madzia Wiśniewska, Agnieszka Wiśniewska, Gosia Gewald plus rezerwowe: Kornelia Grzesło i Nikola Lis poprawiły o trzy lokaty ubiegłoroczny wynik, zajmując VII miejsce w województwie. (na półmetku zawodów, po jeździe na jedno okrążenie były na V miejscu, do brązowego medalu tracąc tylko sekundę - potem zabrakło trochę wytrzymałości)

Chłopcy w składzie: Michał Pabiańczyk, Olek Hachoł (III klasa!!!), Dawid Woźniak i Szymon Smętek wyrównali ubiegłoroczny wynik, zajmując ósme miejsce w województwie na 16 szkół.

Z szóstki naszych dziewcząt, cztery były z piątej klasy, więc mamy drużynę na kolejny sezon.

 

Gorzej z chłopcami - najmłodszy Olek zmienia szkołę, pozostali będą w gimnazjum - od grudnia szukamy talentów łyżwiarskich!!!

Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2015 16:17
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 40