uks trójka mikołów
Szachy drużynowe PDF Drukuj Email
środa, 08 listopada 2017 14:33

Nasza ekipa w Szachach Drużynowych wypadła wspaniale w zawodach międzyszkolnych. 6 listopada pokonała dziewięć innych szkół z powiatu mikołowskiego i wspólnie z SP 5 zakwalifikowala się do półfinału wojewódzkiego. Zawody te odbyły się w MDK Mikołów 8 listopada. Nasza drużyna w składzie:

Karol Wieczorek, Aleksander Bielas, Bartosz Kasprzyszyn i Karolina Kulpa wygrała 4 mecze, jeden zremisowała, nie przegrywając żadnego i pewnie awansowała do finałów wojewódzkich, które odbędą się pod koniec listopada w Częstochowie. Trzymamy kciuki!!!

 
Sztafetowe biegi przełajowe PDF Drukuj Email
niedziela, 22 października 2017 09:20

Nasze dziewczęta we wspaniałym stylu awansowały do finału wojewódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych. Pierwszym etapem było wygranie zawodów powiatowych - nasza sztafeta w składzie: Madzia Słomska, Karolina Daszyńska, Łucja Myszor, Roksana Semeniuk, Alicja Dec i Monika Krzyżowska nie dała najmniejszych szans rywalkom.

Sztafetę uzupełniały: Gabrysia Kaczmarek, Daniela Jurka i Kasia Ziołowicz.

20 października odbyły się półfinały wojewódzkie z udziałem najlepszych sztafet z powiatu mikołowskiego, Tychów i powiatu bieruńsko - lędzińskiego.

Historia się powtórzyła - nasza sztafeta prowadziła bieg od startu do mety, wygrywając zawody z 30 sekundową przewagą.

Tym razem dziewczęta pobiegły w składzie: Madzia Słomska, Karolina Daszyńska, Łucja Myszor, Daniela Jurka, Alicja Dec i Monika Krzyżowska.

Trzymamy kciuki za bieg finałowy, który odbędzie się 30 października w Rudzie Śląskiej.

 
Event "Lekkoatletyka dla każdego" w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
sobota, 23 września 2017 20:08

22 września 2017 r. w naszej szkole odbył się event „Lekkoatletyka dla każdego”. Pod przewodnictwem trenerki UKS oraz nauczycielki Aleksandry Wajdy, uczniowie „Trójki” mogli poznać „Królową sportu”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 3 (3 a, b, d, e, g, h), klasy 2 b oraz 5 c.

W sumie podczas trzech godzin lekcyjnych przez nasze stanowiska przewinęło się 131 śmiałków. Uczniowie, młodzi atleci, mieli do przejścia 7 stacji. Na każdej czekało na nich coś innego.
Jedni mogli skakać wzwyż, inni musieli wykazać się w biegu sprinterskim, wahadłowym czy przez płotki. Nie zabrakło konkurencji rzutowych – pchnięcie kulą.nagłośnienie.

Zdjęcia dostępne są po kliknięciu w link poniżej: Skocznością można było się wykazać podczas skoku w dal, sprytem natomiast – na tzw. krzyżyku. Po zakończeniu zmagań, młodzi lekkoatleci, otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zawodach. Nad wszystkimi konkurencjami czuwały lekkoatletki na co dzień trenujące w klubie UKS Trójka Mikołów.

Impreza miała charakter zabawowy oraz propagujący zdrowy i aktywny tryb życia. Wyniki nie grały pierwszych skrzypiec – liczyła się zabawa. Chcieliśmy pokazać, że lekkoatletyka jest interesującą dyscypliną sportu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować p. dyrektor, nauczycielkom klas I – III za wsparcie akcji. Zawodniczkom sekcji lekkiej atletyki  oraz sekcji technicznej za

https://drive.google.com/open?id=0BxTyKo_NmkScMERhSTRYdGRiRW8

 

ze sportowym pozdrowieniem

Aleksandra Wajda

Poprawiony: sobota, 23 września 2017 20:26
 
Rekord szkoły PDF Drukuj Email
wtorek, 05 września 2017 14:54

Nowy rok szkolny rozpoczęty z dużym rozmachem. Już 2 września Hania Dec pobiła swój poprzedni rekord, a zarazem ustanawiając pierwszy rekord w ośmioklasowej szkole podstawowej. Na zawodach lekkoatletycznych w Sosnowcu skoczyła wzwyż 140 cm.

Życzymy dalszych sukcesów wszystkim sportowcom Trójki, niech Was omijają choroby, kontuzje, złe stopnie. Jesteśmy z Wami

Wuefiści

 
I w rejonie i IV w półfinale wojewódzkim w turnieju gier i zabaw ruchowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
poniedziałek, 15 maja 2017 16:44

10 maja 2017 r. na naszej hali odbyły się zawody gier i zabaw ruchowych na szczeblu rejonowym. Organizatorami imprezy były Aleksandra Wajda i Katarzyna Syryjczyk - Słomska.

Zawody od lat budzą duże emocje wśród dzieci oraz ich nauczycieli. Jest to jedyna impreza wśród współzawodnictwa międzyszkolnego skierowana do uczniów klas I - III. Dzieci rywalizowały m.in.: sadząc ziemniaki, skacząc na skakance, rzucając do ruchomego celu, ścigając się w wyścigu kangurów, sztafecie wahadłowej, sztafecie z piłką lekarską czy tocząc piłkę w tunelu.

Rywalizacja przebiegała bardzo interesująco. Nasi reprezentanci troszkę słabo zaczęli tylko po to żeby kończyć zawody na pełnym gazie ! Podopieczni Aleksandry Wajdy pracowali bardzo dobrze, byli zdyscyplinowani, bardzo sprawni i szybcy.

Gościliśmy na naszej hali reprezentantów szkół: Zespół Szkół Prywatnych "Dual", SP 5, SP 4, SP 6, SP12 z Mikołowa. Cieszy fakt, że na zawodach była reprezentacja z Mikołowa - Bujaków. Nasze dzieci miały dzięki temu szansę zrewanżowania się po tym, jak w "Igrzyskach Przyszłych Olimpijczyków" zajęliśmy II miejsce zaraz po Bujakowie.

Podczas zawodów dzieciaki odpoczywały na trybunach w celu szybkiej regeneracji. Ale jak widać, humory im dopisywały.

Wyniki:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 z Mikołowa

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 z Mikołowa

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 z Mikołowa

IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 z Mikołowa

V miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 z Mikołowa

VI miejsce: Zespół Szkół Prywatnych "Dual" z Mikołowa

Po awansie do dalszej części rywalizacji między szkołami nasi mali sportowcy mieli jeden dzień przerwy. Już w piątek 12 maja udali się do Siemianowic Śląskich na półfinały wojewódzkie. Tam niestety brakło nam troszkę szczęścia. Wszyscy byli bardzo blisko siebie i o sukcesie decydowały ułamki sekund. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. 
Wielkie gratulacje dla naszych sportowców !!!

skład: Magdalena Wójcik, Michalina Sikora, Kaja Borowska, Julia Kowalczyk, Izabela Wypych, Robert Kowalski, Jacek Krzyżowski, Piotr Kukuczka, Wojciech Kawecki, Laura Baranowicz, Amelia Poloczek, Julia Jamróz, Lena Różycka, Denis Śleziona, Maksym Bojdoł, Dominik Kołodziej, Tomasz Strzelczyk, Radosław Wypych.

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 17:11
 
Wojewódzkie drużynowe biegi przełajowe za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
czwartek, 11 maja 2017 19:26

8 maja nasza szkoła wzięła udział w drużynowych biegach przełajowych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta po półfinałach wojewódzkich dostali się do dalszego etapu.

Zawody odbyły się w miejscu bardzo znanym biegaczom przełajowym. Tym razem biegaliśmy w Mysłowicach. Pogoda jak to ma ostatnio w zwyczaju płatała nam figle.

Na całe szczęście udało się naszym reprezentantom wystartować w całkiem niezłych warunkach. Dopiero po zawodach zaczął padać śnieg :-)

Dziewczyny miały utrudnione zadanie. Start odbywał się w ok. 7-metrowym przesmyku. Po ok. 30 metrach wszystkie zawodniczki musiały stworzyć lej i wbiec na trasę gdzie maksymalnie zmieściły się dwie zawodniczki. Bardzo dużą rolę odgrywał start zawodników. Później na trasie bardzo ciężko było nadrobić straty. Każdy zawodnik miał do przebiegnięcia 800m.

 

Nasze dziewczyny zajęły ostatecznie V miejsce w finale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych !!!

 

Chłopcy startowali 15 minut po dziewczynach. U nich było troszkę prościej na starcie. Zanim wbiegli w lej mieli do pokonania ok. 230m. Spowodowane było to tym, że u nich dystans wyniósł 1000m. Chłopcy pobiegli równo, na ostatnich metrach przyspieszyli.

Wśród naszych zawodników mieliśmy uczniów klas IV, V i VI.

skład: Oliwier Borowski, Igor Grzegorczyk, Maciej Kalisz, Dominik Kwiatkowski, Marcel Marcinek, Antoni Surowy.

 

Chłopcy zajęli VII miejsce na finale drużynowych biegów przełajowych.Choć było zimno, to i tak wszyscy wynieśli moc doświadczeń i dobrej, sportowej zabawy.

Gratulujemy naszym reprezentantom. Dziękujemy za ich trud i poświęcenie. Oby jak najwięcej takich sukcesów !!!

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 17:27
 
O mały włos byłby awans!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
środa, 10 maja 2017 08:57

8 maja odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja była dobrze przygotowana, liczyliśmy na awans.

Na zawody stawiły się cztery drużyny:


-SP 3 i SP 5 z Mikołowa

-SP1 Łaziska Górne

-SP2 Orzesze.

 

Nasze zmagania rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Mecz z Orzeszem zakończyliśmy z wynikiem 4:0. Jak to zwykle bywa, najtrudniej miało nam się grać z naszymi kolegami z miasta. Rozgrywki z SP5 zakończyły się podziałem punktów 1:1. Ostatni mecz przed nami. Zapowiadał się bardzo ciekawy finał. Łaziska z kompletem punktów, my z 4pkt. Oczywiście w grę wchodziła tylko wygrana. 
Mecz zaczęliśmy dość pechowo. Po wykonaniu strzału na bramkę z linii autowej nasz bramkarz się zawahał. Wyszedł do piłki po czym zdecydował jej nie bronić (przypomnę że był to rzut wolny pośredni). Pech chciał że piłka lekko musnęła naszego bramkarza i gol został uznany. Chwilę po tym wspaniały strzałem z dystansu popisał się nasz pomocnik - Antoni Surowy. 1:1i gra rozpoczęła się na nowo. Kolejny raz Łaziszczanie mieli szczęście. Po kapitalnym strzale piłka odbiła się od poprzeczki, wpadła do bramki i poprzez rotację opuściła ją. Sędzia był bardzo blisko i podyktował bramkę dla naszego przeciwnika. Szybko nasz błąd został naprawiony. 2:2 na 4 minuty przed końcem. Przeciwnik zaczął się bardzo mocno bronić. Nasi reprezentanci mocno nacierali jednak brakło im czasu i siły. Mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: SP 1 Łaziska Górne

II miejsce: SP 3 Mikołów

III miejsce: SP 5 Mikołów

IV miejsce: SP 2 Orzesze

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się najmłodszy: Szymon Jarek. Kapitanem zespołu był Maciej Nowak.

Skład: Ksawery Biegun, Oliwier Borowski, Szymon Jarek, Dominik Kwiatkowski, Maciej Nowak, Klaudiusz Ryszka, Daniel Stolarski, Antoni Surowy.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP2 - SP3  0:4

SP1 - SP5 1:0

SP2 - SP1 1:6

SP3 - SP5 1:1

SP2 - SP5 2:5

SP 3 - SP1 2:2

Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 06:02
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 45