Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
uks trójka mikołów
Rekord szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski   
wtorek, 05 września 2017 14:54

Nowy rok szkolny rozpoczęty z dużym rozmachem. Już 2 września Hania Dec pobiła swój poprzedni rekord, a zarazem ustanawiając pierwszy rekord w ośmioklasowej szkole podstawowej. Na zawodach lekkoatletycznych w Sosnowcu skoczyła wzwyż 140 cm.

Życzymy dalszych sukcesów wszystkim sportowcom Trójki, niech Was omijają choroby, kontuzje, złe stopnie. Jesteśmy z Wami

Wuefiści

 
I w rejonie i IV w półfinale wojewódzkim w turnieju gier i zabaw ruchowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
poniedziałek, 15 maja 2017 16:44

10 maja 2017 r. na naszej hali odbyły się zawody gier i zabaw ruchowych na szczeblu rejonowym. Organizatorami imprezy były Aleksandra Wajda i Katarzyna Syryjczyk - Słomska.

Zawody od lat budzą duże emocje wśród dzieci oraz ich nauczycieli. Jest to jedyna impreza wśród współzawodnictwa międzyszkolnego skierowana do uczniów klas I - III. Dzieci rywalizowały m.in.: sadząc ziemniaki, skacząc na skakance, rzucając do ruchomego celu, ścigając się w wyścigu kangurów, sztafecie wahadłowej, sztafecie z piłką lekarską czy tocząc piłkę w tunelu.

Rywalizacja przebiegała bardzo interesująco. Nasi reprezentanci troszkę słabo zaczęli tylko po to żeby kończyć zawody na pełnym gazie ! Podopieczni Aleksandry Wajdy pracowali bardzo dobrze, byli zdyscyplinowani, bardzo sprawni i szybcy.

Gościliśmy na naszej hali reprezentantów szkół: Zespół Szkół Prywatnych "Dual", SP 5, SP 4, SP 6, SP12 z Mikołowa. Cieszy fakt, że na zawodach była reprezentacja z Mikołowa - Bujaków. Nasze dzieci miały dzięki temu szansę zrewanżowania się po tym, jak w "Igrzyskach Przyszłych Olimpijczyków" zajęliśmy II miejsce zaraz po Bujakowie.

Podczas zawodów dzieciaki odpoczywały na trybunach w celu szybkiej regeneracji. Ale jak widać, humory im dopisywały.

Wyniki:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 z Mikołowa

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 z Mikołowa

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 z Mikołowa

IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 z Mikołowa

V miejsce: Szkoła Podstawowa nr 5 z Mikołowa

VI miejsce: Zespół Szkół Prywatnych "Dual" z Mikołowa

Po awansie do dalszej części rywalizacji między szkołami nasi mali sportowcy mieli jeden dzień przerwy. Już w piątek 12 maja udali się do Siemianowic Śląskich na półfinały wojewódzkie. Tam niestety brakło nam troszkę szczęścia. Wszyscy byli bardzo blisko siebie i o sukcesie decydowały ułamki sekund. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. 
Wielkie gratulacje dla naszych sportowców !!!

skład: Magdalena Wójcik, Michalina Sikora, Kaja Borowska, Julia Kowalczyk, Izabela Wypych, Robert Kowalski, Jacek Krzyżowski, Piotr Kukuczka, Wojciech Kawecki, Laura Baranowicz, Amelia Poloczek, Julia Jamróz, Lena Różycka, Denis Śleziona, Maksym Bojdoł, Dominik Kołodziej, Tomasz Strzelczyk, Radosław Wypych.

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 17:11
 
Wojewódzkie drużynowe biegi przełajowe za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
czwartek, 11 maja 2017 19:26

8 maja nasza szkoła wzięła udział w drużynowych biegach przełajowych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta po półfinałach wojewódzkich dostali się do dalszego etapu.

Zawody odbyły się w miejscu bardzo znanym biegaczom przełajowym. Tym razem biegaliśmy w Mysłowicach. Pogoda jak to ma ostatnio w zwyczaju płatała nam figle.

Na całe szczęście udało się naszym reprezentantom wystartować w całkiem niezłych warunkach. Dopiero po zawodach zaczął padać śnieg :-)

Dziewczyny miały utrudnione zadanie. Start odbywał się w ok. 7-metrowym przesmyku. Po ok. 30 metrach wszystkie zawodniczki musiały stworzyć lej i wbiec na trasę gdzie maksymalnie zmieściły się dwie zawodniczki. Bardzo dużą rolę odgrywał start zawodników. Później na trasie bardzo ciężko było nadrobić straty. Każdy zawodnik miał do przebiegnięcia 800m.

 

Nasze dziewczyny zajęły ostatecznie V miejsce w finale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych !!!

 

Chłopcy startowali 15 minut po dziewczynach. U nich było troszkę prościej na starcie. Zanim wbiegli w lej mieli do pokonania ok. 230m. Spowodowane było to tym, że u nich dystans wyniósł 1000m. Chłopcy pobiegli równo, na ostatnich metrach przyspieszyli.

Wśród naszych zawodników mieliśmy uczniów klas IV, V i VI.

skład: Oliwier Borowski, Igor Grzegorczyk, Maciej Kalisz, Dominik Kwiatkowski, Marcel Marcinek, Antoni Surowy.

 

Chłopcy zajęli VII miejsce na finale drużynowych biegów przełajowych.Choć było zimno, to i tak wszyscy wynieśli moc doświadczeń i dobrej, sportowej zabawy.

Gratulujemy naszym reprezentantom. Dziękujemy za ich trud i poświęcenie. Oby jak najwięcej takich sukcesów !!!

Poprawiony: poniedziałek, 15 maja 2017 17:27
 
O mały włos byłby awans!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
środa, 10 maja 2017 08:57

8 maja odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja była dobrze przygotowana, liczyliśmy na awans.

Na zawody stawiły się cztery drużyny:


-SP 3 i SP 5 z Mikołowa

-SP1 Łaziska Górne

-SP2 Orzesze.

 

Nasze zmagania rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Mecz z Orzeszem zakończyliśmy z wynikiem 4:0. Jak to zwykle bywa, najtrudniej miało nam się grać z naszymi kolegami z miasta. Rozgrywki z SP5 zakończyły się podziałem punktów 1:1. Ostatni mecz przed nami. Zapowiadał się bardzo ciekawy finał. Łaziska z kompletem punktów, my z 4pkt. Oczywiście w grę wchodziła tylko wygrana. 
Mecz zaczęliśmy dość pechowo. Po wykonaniu strzału na bramkę z linii autowej nasz bramkarz się zawahał. Wyszedł do piłki po czym zdecydował jej nie bronić (przypomnę że był to rzut wolny pośredni). Pech chciał że piłka lekko musnęła naszego bramkarza i gol został uznany. Chwilę po tym wspaniały strzałem z dystansu popisał się nasz pomocnik - Antoni Surowy. 1:1i gra rozpoczęła się na nowo. Kolejny raz Łaziszczanie mieli szczęście. Po kapitalnym strzale piłka odbiła się od poprzeczki, wpadła do bramki i poprzez rotację opuściła ją. Sędzia był bardzo blisko i podyktował bramkę dla naszego przeciwnika. Szybko nasz błąd został naprawiony. 2:2 na 4 minuty przed końcem. Przeciwnik zaczął się bardzo mocno bronić. Nasi reprezentanci mocno nacierali jednak brakło im czasu i siły. Mecz ostatecznie zakończył się remisem.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: SP 1 Łaziska Górne

II miejsce: SP 3 Mikołów

III miejsce: SP 5 Mikołów

IV miejsce: SP 2 Orzesze

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się najmłodszy: Szymon Jarek. Kapitanem zespołu był Maciej Nowak.

Skład: Ksawery Biegun, Oliwier Borowski, Szymon Jarek, Dominik Kwiatkowski, Maciej Nowak, Klaudiusz Ryszka, Daniel Stolarski, Antoni Surowy.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP2 - SP3  0:4

SP1 - SP5 1:0

SP2 - SP1 1:6

SP3 - SP5 1:1

SP2 - SP5 2:5

SP 3 - SP1 2:2

Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 06:02
 
Półfinały wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych za nami !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
piątek, 05 maja 2017 04:55

4 maja 2017 r. w Mikołowie odbyły się półfinały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Oczywiście naszej szkoły - jako organizatorów - nie mogło zabraknąć na zawodach.

Pogoda tego dnia nie rozpieszczała chociaż specjalnie dla nas poczekała z opadami deszczu. Rywalizację rozpoczęły nasze dziewczyny.Od samego początku dyktowały tempo, równo do końca biegły "swoje". Pokonały dystans ok. 750m. w czasie:

I miejsce: H. Dec 2:54:61

II miejsce: K.Kluj 2:56:70

III miejsce: M. Słomska 2:58:76

IV miejsce: A.Dec 3:00:38

V miejsce: K.Gatys 3:01:61

VI miejsce: B.Matuszczyk 3:02:27

pozostałe miejsca zajęły zawodniczki SP 2 Orzesze w kolejności: P.Glagla, W.Baron, W.Starosta, D.Kołodziej, W.Pogonowska, O.Lisiewska.

 

U chłopców rywalizacja wyglądała podobnie. Nasi reprezentanci rywalizowali na dystansie 950 m. Jednak tutaj wyglądało to inaczej. Od samego początku bardzo mocne tempo narzucili orzeszanie. To oni po 200 m. prowadzili. Jednak zbyt szybkie tempo lubi się zemścić. Chwilę po tym uczniowie SP3 zaczęli przedzierać się do przodu. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce: O.Borowski 3:24:82

II miejsce: D.Kwiatkowski 3:35:78

 

III miejsce: J.Biela 3:41:46 (SP 2 Orzesze)

IV miejsce: A.Surowy 3:42:08

 

V miejsce: M. Marcinek 3:47:19

VI miejsce: I.Grzegorczyk 3:48:71

VII miejsce: M.Kalisz 3:49:44

pozostałe miejsca w kolejności: M.Riegel - Hofman, J.Profaska, D.Pietrzyk, D.Załęcki, K.Papała

Obie reprezentacje będą brały udział w finałach wojewódzkich w najbliższy wtorek w Mysłowicach. 
Życzymy powodzenia oraz dobrej zabawy !!!

Opiekunowie reprezentacji: Katarzyna Syryjczyk - Słomska, Piotr Wajda

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 12:48
 
Jesteśmy mistrzami rejonu w piłce ręcznej !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
środa, 12 kwietnia 2017 10:16

W dniu 12.04.2017 byliśmy gospodarzami półfinału wojewódzkiego (dawniej turniej rejonowy) w piłce ręcznej. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny:

SP 3 Mikołów w składzie: Oliwier Borowski, Maciej Geratowski, Maciej Mikołajczyk, Robert Suwała, Daniel Stolarski, Antoni Surowy, Kacper Michałowski, Mateusz Woźniak, Oskar Schubert, Klaudiusz Ryszka, Kacper Czempas, Dominik Kwiatkowski.

SP 3 z Bierunia oraz SP 19 z Tychów.

Zagraliśmy systemem "każdy z każdym". Pierwszy mecz rozegraliśmy z Tychami. Już od samego początku sytuacja nie wyglądała najlepiej. Tyszanie trafili dwie bramki z szybkich kontr oraz jedną z rzutu karnego. Do przerwy mikołowianie starali się odrobić straty. Na początku II połowy wynik dalej nie wyglądał na obiecujący. Przegrywaliśmy 2:4. Dopiero na 5 minut przed końcem doprowadziliśmy do remisu. Przy stanie 4:4 rozpoczęła się ostra rywalizacja. Ostatecznie worek z bramkami się rozsypał i wygraliśmy to spotkanie 7:4.

Drugi pojedynek był pomiędzy Bieruniem a Tychami. Spotkanie skończyło się wynikiem 4:2 dla Tyszan. Dla Mikołowa był to świetny wynik. Teraz tylko zostało wygrać z Bieruniem.

Niestety z prostego spotkania wyszedł horror. Nasi walczyli ile sił, mieli troszkę mniej szczęścia. Wykonaliśmy bardzo dużo strzałów do bramki jednak wszystko w bramkarza. Spotkanie zakończyło się 5:3 dla Bierunia. 
W momencie kiedy każdy zespół wygrał jedno spotkanie wszyscy mieli tyle samo punktów. O wygranej decydowała różnica bramek. I tak ze stosunkiem bramek +1 wygrał Mikołów, 0 Bieruń i III miejsce dla Tychów (-1). Emocje były niesamowite. 
Brawo dla naszej reprezentacji, życzymy powodzenia w następnym etapie - finale wojewódzkim w piłce ręcznej :-)

 
Gramy w turnieju powiatowym !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
wtorek, 14 marca 2017 12:27

14.03.2017
W dniu dzisiejszym reprezentacja chłopców rozegrała turniej barażowy w piłce ręcznej. Po bardzo zaciętym meczu wygraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Łaziskach Górnych 7:6.


Chłopcy grali dwie połowy po 15 min. Praktycznie do samego końca wynik był otwarty. Prowadzenie w pojedynku obejmowali raz przeciwnicy, raz my. Dopiero w końcówce II połowy, na 5 min. przed syreną, zyskaliśmy 2 pkt. przewagi. Do samego końca utrzymaliśmy prowadzenie. 
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w czwartek na zawodach powiatowych.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 44