Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
uks trójka mikołów
Sztafeta szwedzka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski   
środa, 30 maja 2012 19:15

Fantastyczny sukces odniosła sztafeta szwedzka dziewcząt (pierwsza zawodniczka biegnie 100 m, druga 200, trzecia 300, czwarta 400 m) na zawodach wojewódzkich, które odbyły się 30 maja w Sosnowcu. Po wygraniu zawodów miejskich, powiatowych i rejonowych, nasze dziewczęta, w składzie: Sandra Polak, Weronika Bury, Nikola Czech i Izabela Fuła dzielnie stawiły czoła zwyciężczyniom 16 rejonów w województwie śląskim i z czasem 2:44,87 zajęły 2 miejsce, poprawiając przy okazji rekord szkoły aż o 8 sekund.

sztafeta szwedzka 2012

Poprawiony: środa, 30 maja 2012 19:33
 
Czwartki lekkoatletyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski   
niedziela, 27 maja 2012 06:59

 

 

Zakończył się etap miejski czwartków lekkoatletycznych. Po rundzie zawodów jesiennych i wiosennych wyłonieni zostali medaliści w poszczególnych konkurencjach. Decydowała o tym suma punktów uzyskana przez zawodnika w pięciu normalnych czwartkach + finał. Preferowany był wiek uczestnika, tak, że za dużo lepszy wynik uzyskany przez szóstoklasistę można było otrzymać mniej punktów, niż za gorszy wynik czwartoklasisty.

Do finałów ogólnopolskich zakwalifikowali się:


Skok w dal dziewcząt

I miejsce - Sandra Polak

2 miejsce - Izabela Fuła

3 Miejsce - Nikola Czech


 

 

Rzut piłeczką palantową

1 miejsce - Agata Jabłeka

2 miejsce - Dominika Grodzka

 

 


 

 

Bieg na 60 m

1 miejsce - Sandra Polak

2 miejsce - Ewelina Chodór

3 miejsce - Magda Polakowska

 


 

Bieg na 300 m

1 miejsce - Izabela Fuła

2 miejsce - Nikola Czech

3 miejsce - Kamila Studzińska

 


 

Bieg na 600 m

1 miejsce - Anna Krawczyk

2 miejsce - Weronika Konarska

3 miejsce - Agata Karbowska


1000 m

1 miejsce - Michał Kempista

2 miejsce - Sebastian Markiewicz


Na medalowych miejscach znaleźli się również:

Mikołaj Kałuża (1 miejsce w skoku w dal, 2 miejsce w biegu na 60 m),

Jakub Maciążka (2 miejsce w skoku w dal,3 miejsce w biegu na 60 m)

Sebastian Markiewicz (3 miejsce w skoku w dal)


Poprawiony: niedziela, 27 maja 2012 08:27
 
Klimkowice - Ilava - Mikołów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski   
czwartek, 24 maja 2012 18:11

 

 

Od prawie dwudziestu lat spotykamy się z zaprzyjaźnionymi szkołami w Klimkowicach (Czechy) i Ilavie (Słowacja) na zawodach sportowych. Tym razem gościliśmy w Klimkowicach.

Nie wróciliśmy z pucharem, ale zaprezentowaliście naszą szkołę Mikołów i Polskę z  bardzo dobrej strony. Walczyliście, ale zawsze kiedyś znajdzie się od nas lepszy. Tym razem w ogólnej punktacji zwyciężyły Klimkowice...

 


 

60 m

Już w biegu na 60 m widać było, że nie będzie łatwo...

Dziewczęta też nie miały łatwo, pomimo walki zajęły trzecie miejsce na 60m.

Skok w dal również został zdominowany przez naszych rywali

 


 

Nasze dziewczęta udanie zrewanżowały się Czeszkom iSłowaczkom, zdecydowanie wygrywając bieg na 600 m.

 


 

Chłopcy dwukrotnie zremisowali - 1:1 z Klimkowicami i 0:0 z Ilavą i zajęli II miejsce w turnieju.

 


 

 

Rzucankę siatkarską dwoma piłkami wygrały nasze dziewczęta, niestety była to konkurencja dodatkowa, nie liczona do punktacji.

 


 

Przykrą niespodziankę sprawiły nasze siatkarki, przegrywając z Klimkowicami 1:2, co prawda w rzucankę siatkarską, ale przy dobrej grze wynik musiałby być odwrotny.


cdn

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2012 19:11
 
Czwórbój lekkoatletyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski   
czwartek, 24 maja 2012 16:43

22 maja 2012 roku okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla naszej drużyny lekkoatletycznej. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wygrali zawody rejonowe w czwórboju lekkoatletycznym i awansowali do finałów wojewódzkich. Zawody okrasiły nowe trzy rekordy szkoły.

Lekkoatletki

Wyniki la

Lekkoatleci 2012

Gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników w czerwcu, na finałach w Sosnowcu.

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2012 17:30
 
Finały wojewódzkie w szermierce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Cezary Karbowski   
niedziela, 13 maja 2012 10:47

Mamy w naszej szkole 3 muszkieterów!!!

Julia, Elżbieta i Sebastian od kilku lat trenują szermierkę pod kierunkiem byłej uczennicy naszej szkoły, pani Joanny Hunger, w szkole znanej dawniej jako Asia Pach. W finałach wojewódzkich w szpadzie dziewcząt i chłopców, które rozegrane zostały w Radlinie, Julia zajęła indywidualnie  10 miejsce, Elżbieta 18, co dało naszej szkole bardzo wysokie, czwarte miejsce w województwie śląskim. Sebastian zakończył zawody na 20 miejscu. Nasi szermierze kończą piątą klasę, więc za rok będą mogli dalej reprezentować Trójkę w międzyszkolnych zawodach szermierczych.

Zachęcamy rówieśników i młodszych do rozpoczęcia przygody z "białą bronią - treningi są praktycznie codziennie w naszej sali gimnastycznej.

Julia miała szanse na awans do pierwszej ósemki, przeszkodziły temu kłopoty z bronią.

Elżbieta trafiła na silniejsze w tym roku rywalki, ale najbardziej dziewczęta potrzebują trzeciej zawodniczki do reprezentacji szkoły.

Sebastianowi brakuje dwóch zawodników do pełnej reprezentacji szkoły. Młodzi, hej, szpady w dłoń...

 
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
wtorek, 08 maja 2012 17:15

8 maja 2012 roku odbył się turniej eliminacyjny o Puchar Tymbarku w Tychach. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klasy II. Po przyjeździe na miejsce okazało się że nasza drużyna trafiła do bardzo wymagającej grupy. Między innymi pośród rywali byli laureaci poprzedniej edycji którzy w nagrodę wyjechali do Amsterdamu gdzie trenowali przez tydzień na Amsterdam Arenie. Rozgrywki więc zapowiadały się ciekawie i bardzo wymagająco.

Wynik pierwszego spotkania skończył się 11:0. Podczas drugiego meczu nasi mali reprezentanci mogli się zrehabilitować. Dawali z siebie wszytko wygrywając po pierwszej połowie 2:0. Niestety druga już nie przeszła po naszej myśli. Rywali strzelili dwie bramki remisując tym samym. Każdy myślał że wynik ten się utrzyma do końca meczu. Niestety w ostatnich sekundach meczu strzelając z dużego dystansu przeciwnicy zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa.

Oczywiście chłopcy się nie martwią z porażek. Wiedzą że za rok także mogą pojechać na ten sam turniej i wtedy już jako III klasa będą mieć przewagę nad rywalami. Pojechali tam w tym roku żeby zdobyć cenne doświadczenie. Poza tym po raz pierwszy mogli reprezentować naszą szkołę podczas zawodów sportowych. Teraz czeka na nich dużo godzin spędzonych na treningach pod okiem trenera Roberta Brysza. Jeśli naprawdę się przyłożą w przyszłym roku można sięgnąć po zwycięstwo całego turnieju :)

 

Skład drużyny: Oskar Piechula, Tomasz Prawdziuk, Wojciech Iskra, Jakub Werner, Daniel Markiewicz, Michał Golda, Michał Pustelnik, Mateusz Jarek, Maciej Topór, Przemysław Kowalik, Kacper Pacha.

 

Chłopcy nie mogli się już doczekać więc szybko się przebrali i wbiegli na boisko.

 

Przed meczem oczywiście rozgrzewka żeby uniknąć kontuzji podczas gry.

 

Atak przeciwników. Niestety nasz zespół miał problem z obroną.

 

Daniel i Michał biegną do ataku żeby zdobyć kolejną bramkę.

 

Po rozgrywkach zagraliśmy jeszcze sparing ze swoimi kolegami ze Chrzciciela Tychy...

 

wygrywając 4:0.

 

Na koniec prawie wszyscy podopieczni pana Roberta Brysza. Pomimo że graliśmy w różnych drużynach nie zapomnieliśmy że trenujemy w tym samym klubie - AKS Mikołów.

Drużyna AKS Mikołów trafiła do innej grupy w której wygrała i wyszła z pierwszego miejsca do następnego etapu rozgrywek "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka".

Jeszcze raz gratuluję reprezentantom postawy i walki do końca. Życzymy powodzenia naszym kolegom z AKS-u.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2012 17:54
 
XVII Turniej im. Marka Wielgusa w Tychach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Wajda   
wtorek, 08 maja 2012 16:53

7 maja 2012 roku w Tychach odbył się XVII Turniej im. Marka Wielgusa. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nim naszej reprezentacji. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W naszej grupie miało być 5 drużyn jednak jedna się nie zgłosiła w dniu zawodów więc już na starcie każdy zespół zyskał 3pkt. W naszej grupie znalazły się dwa zespoły z Tychów oraz FC Stalowcy.

Pierwszy mecz zakończyliśmy wygraną 3:0 z zespołem FC Stalowcy. Były to bardzo dobre podwaliny do dalszej walki. Niestety dalej nie potoczyło się wg naszej myśli. W starciu z PUKKS Chrzciciel Tychy polegliśmy 0:3. W ostatnim meczu starcie zapowiadało się interesująco. Trenerzy przeciwnej drużyny w ramach nauki dla swoich podopiecznych wystawili o jednego zawodnika mniej. W pierwszej połowie zespół UKS GKS Tychy grając w osłabionym składzie przegrywał 4:1. UKS "Trójka" Mikołów grał wprost wyśmienicie. Zwycięstwo dałoby nam I miejsce w tabeli. Nic nie zapowiadało porażki. Niestety w drugiej połowie kiedy drużyna przeciwnika wyszła w pełnym składzie nasza drużyna stała jak sparaliżowana. Nie wiadomo dlaczego tak sprawy się potoczyły. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla przeciwnika.

No niestety, nie zawsze można wygrywać. Potraktujmy to jako lekcję i wyciągnijmy wnioski. Mam nadzieję że ten turniej będzie tylko motywował naszych podopiecznych do dalszej ciężkiej pracy.

Skład naszej reprezentacji:

  1. Filip Wiesiołek
  2. Konrad Pasik
  3. Filip Penkała
  4. Oskar Machulec
  5. Radek Bobrowski
  6. Radek Maicher
  7. Grzegorz Pisulski
Oskar walczy z całych sił o piłkę. Pomaga mu przy tym Filip.
Po mocnym dośrodkowaniu Radek - nasz bramkarz - biegnie do piłki.
Chłopcy wracają się do obrony bo przeciwnik właśnie przeprowadza kontratak.
Oskar prowadzi piłkę. Grzegorz pokazuję i krzyczy - "Jestem, jestem!!!" czekając na podanie.
Strzał na bramkę w wykonaniu rywali. Radek poradził sobie z obroną.
Grzegorz walczy o piłkę.
Szymon wraz z Konradem starają się odebrać piłkę przeciwnikowi.

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2012 17:15
 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 40 z 44